Herb Polski

Zespół Szkół w Niećkowie

Zwycięstwo PKM w zawodach organizowanych w ramach projektu „W służbie Ojczyźnie”

Data publikacji:

Reprezentacja Policyjnej Klasy Mundurowej w składzie: kadet sztabowy Weronika Rózio, kadet sztabowy Olga Sobolewska, młodszy kadet sztabowy Adrian Dylewski, młodszy kadet sztabowy Julia Korzeniecka, młodszy kadet sztabowy Marcin Zaborowski, młodszy kadet sztabowy Mikołaj Zyskowski, starszy kadet Karolina Cimochowska, starszy kadet Wiktoria Czarnecka, starszy kadet Patrycja Konopko, starszy kadet Bartosz Szczech, starszy kadet Magdalena Śleszyńska zajęła I miejsce w zawodach, przeprowadzonych w ramach projektu edukacyjnego „W służbie Ojczyźnie” realizowanego przez Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Białymstoku oraz 1 Podlaską Brygadę Obrony Terytorialnej. Podczas zmagań należało wykazać się umiejętnościami ładowania magazynka na czas, czołgania, rozpalenia ognia przy użyciu krzesiwa, rzutu granatem do celu, holowaniu wojskowej ciężarówki i określania odległości do wykrytych celów za pomocą lornetki z siatką dalmierza.

Zawody zostały poprzedzone intensywnym szkoleniem proobronnym, w ramach którego uczniowie zdobywali wiedzę oraz pogłębiali umiejętności m.in. z zakresu medycyny pola walki, metod określania odległości, technik survivalowych, pracy na mapie i poruszania się w terenie oraz maskowania.

Od marca tego roku kadeci uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych prowadzonych przez historyków i edukatorów IPN. Odbyło się 12 spotkań, a w projekcie wzięło udział 240 uczniów z 20 podlaskich szkół ponadpodstawowych. Opiekunowie: nadinstuktor Dariusz Koniecko, instruktor sztabowy Elwira Kołaczyńska-Bogdan.

Ciemny kontrastpanorama_fish_eye
Podkreślanie linkówpanorama_fish_eye
Podświetlanie nagłówkówpanorama_fish_eye
Skala szarościpanorama_fish_eye