Herb Polski

Zespół Szkół w Niećkowie

Rodzinny Koncert Chóru w Wąsoszu

Data publikacji:

W środowy wieczór w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Wąsoszu miał miejsce Koncert Rodzinny Chóru, działającego od niespełna roku przy Zespole Szkół im. Bolesława Podedwornego w Niećkowie. Chór pod kierunkiem Zofii Gede, Ewy Hanc i niezastąpionego „klawiszowca” Pawła Podeszwika działa w ramach projektu „Most the Music”, którego pomysłodawcą i fundatorem jest Fundacja Most the Most.

W trakcie koncertu usłyszeliśmy kilka z utworów przygotowanych przez Dyrektora Artystycznego projektu „Most the Music” Adama Sztaby, które Chór zaśpiewa na koncercie wszystkich chórów Grande Finale, już niebawem, bo 29 czerwca 2023 r. w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach. Inne zaprezentowane utwory nawiązywały do tematyki zeszłotygodniowego, wyjątkowego Dnia Mamy. Wśród nich znalazły się tak znane tytuły, jak: „Co się stało z mamą”, „Mamasza”, „Mamo nie pytaj mnie”, czy też „Biały ręcznik”.

Najważniejszymi osobami na widowni byli oczywiście rodzice członków Chóru. W trakcie wykonań nie brakło uśmiechów, radości, a także łez wzruszenia. Rodzice czuli dumę i szczęście, słuchając swoich pociech. A niektórzy z nich byli nawet zaskoczeni, nie spodziewając się, że ich dzieci zaprezentują solowe utwory.

W koncercie uczestniczyli także przedstawiciele lokalnych samorządów, jednostek i społeczności. Gościem specjalnym, którego nie mogło zabraknąć, była Anna Wojtaszek Koordynator ds. Projektów Fundacji Most the Most, sprawująca opiekę nad projektem.

Powiat Grajewski reprezentowali Wicestarosta Grajewski Tomasz Cebeliński i Radna Powiatu Grajewskiego Jadwiga Jolanta Budzińska.

Serdeczne podziękowania składamy Dyrektor GOKiS w Wąsoszu Jolancie Koniecko za udostępnienie sali na koncert.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji, a także kilku nagrań z Koncertu.

Most the Most

Powiat Grajewski

Zespół Szkół w Niećkowie

Ciemny kontrastpanorama_fish_eye
Podkreślanie linkówpanorama_fish_eye
Podświetlanie nagłówkówpanorama_fish_eye
Skala szarościpanorama_fish_eye