Herb Polski

Zespół Szkół w Niećkowie

Wycieczka do Muzeum Wsi w Ciechanowcu

Data publikacji:

W dniu 24 maja  uczniowie naszej szkoły udali się  do Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu. Wizyta ta była  prawdziwą podróżą w czasie, która pozwoliła zgłębić bogatą historię polskiej wsi i zrozumieć, jak wyglądało życie naszych przodków.

Muzeum to mieści się na obszarze ponad 16 hektarów i jest jednym z największych skansenów w Polsce. Zbiory muzeum liczą ponad 28 000 eksponatów (w tym ponad 300 maszyn i narzędzi rolniczych), które prezentowane są zwiedzającym w 43 ekspozycjach stałych. W Skansenie Mazowiecko-Podlaskim zgromadzono 47 zabytkowe obiekty architektury drewnianej ( XVIII – pocz. XX w.), które ulokowano w trzech zespołach, z pełnym wyposażeniem wnętrz.

Muzeum w Ciechanowcu pozostanie na długo żywe we wspomnieniach wszystkich uczestników tejże wyprawy.

Opiekunowie: panie Ludmiła Orłowska, Marlena Chylińska-Zalewska, Małgorzata Dawidowska

Ciemny kontrastpanorama_fish_eye
Podkreślanie linkówpanorama_fish_eye
Podświetlanie nagłówkówpanorama_fish_eye
Skala szarościpanorama_fish_eye