Herb Polski

Zespół Szkół w Niećkowie

Skoszarowanie Policyjnej Klasy Mundurowej

Data publikacji:

W dniach 21-23 kwietnia odbyło się kolejne skoszarowanie Policyjnej Klasy Mundurowej. Podczas piątkowego popołudnia kadeci najstarszego rocznika – kończący szkołę uroczyście i symbolicznie przekazali służbę kadetom młodszego rocznika. Słowami Helen Keller – “Samotni możemy zrobić niewiele, razem możemy zrobić tak wiele” podziękowali Dyrekcji szkoły oraz Instruktorom PKM za 4 letnią współpracę.

Wszyscy kadeci rocznik 2019/2023 ukończyli cykl kształcenia w stopniu Nadkadeta – najwyższym z możliwych do uzyskania według regulaminu PKM ZS w Niećkowie. Po uroczystościach oficjalnych kadeci wraz z instruktorami  spotkali się przy ognisku na wspólnej integracji. W sobotę odbyły się zajęcia z zakresu “Close Quarters Battle”. Jest to zbiór technik obejmujących walkę w budynkach, na korytarzach domów, w piwnicach, fabrykach, na dworcach kolejowych i lotniskach, ale i na ulicach. W ich zakres wchodzą również operacje antyterrorystyczne prowadzone przez wyspecjalizowane oddziały. Kadeci Policyjnej Klasy Mundurowej podczas dwóch dni dbali jednocześnie o bezpieczeństwo uczestników Warsztatów Zawodowych odbywających się na terenie Szkoły. Doskonalili umiejętności komunikacji  za pomocą radiotelefonów,  kierowania ruchem drogowym  oraz zabezpieczania strefy pola Paintball’owego. Zaprezentowali także uczniom szkół podstawowych elementy musztry indywidualnej  i zespołowej.

Opiekun Policyjnej Klasy Mundurowej: Instruktor Sztabowy  Elwira Kołaczyńska – Bogdan.

Ciemny kontrastpanorama_fish_eye
Podkreślanie linkówpanorama_fish_eye
Podświetlanie nagłówkówpanorama_fish_eye
Skala szarościpanorama_fish_eye