Herb Polski

Zespół Szkół w Niećkowie

Adam Sztaba w ramach Most The Music w Niećkowie

Data publikacji:

W Zespole Szkół im. Bolesława Podedwornego w Niećkowie we wtorek, 25 października, miało miejsce niecodzienne wydarzenie. W ramach edukacyjnego programu muzycznego “Most the Music” dzieci i młodzież z powiatu grajewskiego, uczestniczące w tym przedsięwzięciu, spotkały się z wielką osobowością świata muzyki – Adamem Sztabą – znanym kompozytorem, pianistą, dyrygentem i aranżerem.

We wrześniu tego roku, za sprawą Fundacji Most the Most, w naszej szkole rozpoczęła się wielka przygoda młodych ludzi z muzyką. Zorganizowane zostały zajęcia, które odbywać się będą dwa razy w tygodniu przez cały rok szkolny. Dzieci i młodzież, po prawie dwóch miesiącach intensywnych prób, miały okazję się zaprezentować, a następnie uczestniczyć w warsztatach prowadzonych przez Adama Sztabę. Ten znany i ceniony muzyk jest dyrektorem i koordynatorem artystycznym projektu “Most the Music”. Podczas spotkania ujawnił się jego kolejny talent, tym razem pedagogiczny. Komunikował się z chórzystami i przybyłymi gośćmi, bardzo swobodnie, efektywnie, a nawet efektownie. Emanował pozytywną energią, która udzielała się i zachwycała wszystkich zebranych. Uczestnicy warsztatów pokrótce poznali rolę dyrygenta w chórze, znaczenie ćwiczeń głosowych, dowiedzieli się z jakich elementów składa się muzyka i po chwili teoria zamieniła się w praktykę, ku wielkiej radości wszystkich zebranych. Z pewnością dało się zauważyć, że spotkanie stało się „oknem” na świat do muzyki przez duże M.

Kolejnymi gośćmi były również Panie z Fundacji Most The Most: Patrycja Loose – Dyrektor ds. strategii i PR, Anna Wojtaszek – Koordynator ds. projektów oraz Róża Zabojszcz – Manager ds. komunikacji i PR.

W spotkaniu uczestniczyli również: Tomasz Cebeliński – Wicestarosta Powiatu Grajewskiego, Bogdan Kulesza – Naczelnik Wydziału Promocji Powiatu Grajewskiego, Bożena Sokołowska – Dyrektor Zespołu Szkół w Niećkowie, Monika Wiśniewska –Wicedyrektor Zespołu Szkół w Niećkowie, Grzegorz Szmyglewski – akompaniator, Ewa Hanc i Zofia Gede – prowadzące chór w ramach projektu, a także rodzice i opiekunowie uczestników warsztatów.

To pierwsza, ale nie ostatnia wizyta Adama Sztaby w Niećkowie. Młodzież w ramach projektu będzie uczestniczyła w warsztatach wokalnych, koncertach rodzinnych, wyjeździe do filharmonii lub teatru muzycznego oraz obozie wakacyjnym. Zwieńczeniem projektu będzie wspólny występ czterech chórów pod dyrekcją Adama Sztaby przy towarzyszeniu profesjonalnej orkiestry.

Poza chórem dziecięco – młodzieżowym z Niećkowa, w projekcie biorą udział także utalentowane dzieci z gmin: Uniejów (woj. łódzkie), Sicienko (woj. kujawsko – pomorskie), oraz Dzierżoniów (woj. dolnośląskie).

Ciemny kontrastpanorama_fish_eye
Podkreślanie linkówpanorama_fish_eye
Podświetlanie nagłówkówpanorama_fish_eye
Skala szarościpanorama_fish_eye