Herb Polski

Zespół Szkół w Niećkowie

Wycieczka do Biebrzańskiego Parku Narodowego

Data publikacji:

23 maja 2024 roku młodzież naszej szkoły miała okazję wziąć udział w wyjątkowej wycieczce do Biebrzańskiego Parku Narodowego. Park ten jest jednym z największych i najbardziej malowniczych obszarów chronionych w Polsce i  okazał się doskonałym miejscem do nauki i bezpośredniego kontaktu z przyrodą.

Pierwszym etapem naszej wycieczki była wizyta w Muzeum Przyrody w Osowcu-Twierdzy. Tam, dzięki interesującym wystawom, dowiedzieliśmy się o historii parku, jego florze i faunie, a także o działaniach podejmowanych na rzecz jego ochrony. Następnym etapem programu był  spacerścieżką edukacyjną, która prowadziła nas przez unikalne bagna i torfowiska.Mieliśmy okazję zobaczyć rosiczki okrągłolistne, które są przykładem roślin owadożernychoraz wełnianki pochwowate, rosnące na torfowiskach. Dodatkową atrakcja było zwiedzenie ruin Twierdzy Osowiec.

Następnie udaliśmy się do Kapic, gdzie zwiedziliśmy  Wilcze Ekomuzeum. Podczas pobytu w Wilczych Wrotach zapoznaliśmy się z historią wilka, jego ekologią oraz z różnymi ciekawostkami dotyczącymi tego ssaka. Wycieczkę zwieńczyło wspólne ognisko z pieczoną kiełbaską.

Wycieczka na długo pozostanie w naszej pamięci jako inspirujące spotkanie z naturą, które nauczyło nas doceniać i chronić nasze środowisko.

Dziękujemy przewodnikowi  Biebrzańskiego Parku Narodowego pani Annie Mydlińskiej za jej profesjonalizm i pasję. Opiekunowie: Ludmiła Orłowska, Marlena Chylińska-Zalewska

Ciemny kontrastpanorama_fish_eye
Podkreślanie linkówpanorama_fish_eye
Podświetlanie nagłówkówpanorama_fish_eye
Skala szarościpanorama_fish_eye