Herb Polski

Zespół Szkół w Niećkowie

UMIEM MÓWIĆ NIE

Data publikacji:

15 stycznia 2024 r. w Internacie ZS w Niećkowie odbyły się zajęcia profilaktyczne na temat:„Asertywność – sztuka odmawiania”.

W trakcie spotkania zostały zaprezentowane skuteczne sposoby odmawiania bez poczucia winy. Promowano pewność siebie w sytuacjach, gdzie konieczne jest wyrażenie odmowy.Po obejrzanym filmie podkreślającym znaczenie asertywności dla zdrowych relacji interpersonalnych, młodzież w ramach ćwiczeń zaprezentowała przykłady skutecznych technik komunikacyjnych, które pomagają wyrazić odmowę szanując drugą osobę.

Przeprowadzone zajęcia zwiększyły świadomość młodzieży na temat konsekwencji braku asertywności w życiu codziennym.

Spotkanie przygotował i przeprowadził Ryszard Ekstowicz.

Ciemny kontrastpanorama_fish_eye
Podkreślanie linkówpanorama_fish_eye
Podświetlanie nagłówkówpanorama_fish_eye
Skala szarościpanorama_fish_eye