Herb Polski

Zespół Szkół w Niećkowie

“Kiełbasy i kiełbaski, od tradycji do nowoczesności- warsztaty wyrobu kiełbas.

Data publikacji:

Kiełbasa z kawą i białą czekoladą? Jak najbardziej! O takie nowe doświadczenie wzbogacili się uczniowie klasy III TŻ i UG podczas warsztatów, które odbyły się w Międzynarodowej Akademii Nauk Stosowanych w Łomży.

Uczestnicy zapoznali się procesem produkcyjnym kiełbasy drobiowej z wykorzystaniem dawnej, ręcznej maszynki do mielenia mięsa, co było nie lada wyzwaniem. Pan Rektor MANS, profesor Ireneusz Żuchowski, z ogromną pasją i zaangażowaniem opowiedział o etapach produkcji i udzielił wielu cennych wskazówek odnoszących się do formowania wędlin. Jak się okazało, produkcja kiełbas wcale nie musi być skomplikowana. Wystarczą chęci, trochę wyobraźni i nawet bez posiadania wielu skomplikowanych i drogich urządzeń, można wyprodukować różnego rodzaju wędliny w warunkach domowych. Ba! Nawet z kawałkami białej czekolady. Odważne, prawda?

Serdecznie dziękujemy Panu prof. Ireneuszowi Żuchowskiemu, za wspaniale przeprowadzone warsztaty, podczas których powstał tak innowacyjny produkt jak kiełbasa drobiowa z kawą oraz kawałkami białej czekolady, a że “apetyt rośnie w miarę jedzenia”, to czekamy na kolejne równie ciekawe propozycje warsztatów, z których na pewno z chęcią skorzystamy.

Opiekun: Beata Zielińska

Ciemny kontrastpanorama_fish_eye
Podkreślanie linkówpanorama_fish_eye
Podświetlanie nagłówkówpanorama_fish_eye
Skala szarościpanorama_fish_eye