Herb Polski

Zespół Szkół w Niećkowie

Wigilia Powiatowa w Zespole Szkół w Niećkowie

Data publikacji:

Wieczór wigilijny w chrześcijańskiej tradycji to okres zgody i serdeczności. Jest to czas, który kojarzy się głównie z wyjątkowym posiłkiem. W tym czasie rodziny zbierają się przy świątecznym stole, słuchając kolęd i świętując zbliżające się Boże Narodzenie.

Kilka dni przed Wigilią, znajomi i współpracownicy również obchodzą tę okazję. W piątkowe popołudnie 15 grudnia 2023 roku odbyło się Powiatowe Spotkanie Opłatkowe w Zespole Szkół w Niećkowie.

To wyjątkowe wydarzenie rozpoczęło się od śpiewu oraz grania kolęd i świątecznych piosenek przez Chór Most the Music, którego inicjatorem jest Fundacja Most the Most. Ich występ wprowadził wszystkich w świąteczny nastrój, chociaż do samego świętowania pozostało jeszcze trochę czasu.

Po koncercie nadszedł czas na powitanie gości, wśród których znaleźli się poseł na Sejm RP Kazimierz Gwiazdowski, przedstawiciele samorządu, lokalnych władz, kierownicy instytucji i inspekcji Powiatu Grajewskiego, służby mundurowe, duchowieństwo, przedstawiciele firm współpracujących z Powiatem oraz nauczyciele Szkoły, w której odbyło się spotkanie.

Ksiądz Marek Milanowski – proboszcz parafii Przemienienia Pańskiego w Wąsoszu, poprowadził modlitwę, a następnie Waldemar Remfeld – Starosta Grajewski, Grzegorz Gardocki – Przewodniczący Rady Powiatu Grajewskiego, oraz Bożena Sokołowska – Dyrektor Zespołu Szkół w Niećkowie, złożyli wszystkim życzenia zdrowia, spokoju, radości i miłości na zbliżające się Boże Narodzenie, a także wszelkich sukcesów w nadchodzącym Nowym 2024 Roku.

Następnie wszyscy zgromadzeni podzielili się opłatkiem, składając sobie nawzajem życzenia.

Na zakończenie gospodarze i goście zasiedli przy pięknie udekorowanych stołach, by wspólnie delektować się smacznymi, wigilijnymi potrawami.

Całe spotkanie odbyło się w ciepłej i świątecznej atmosferze, tworząc wspomnienia i miłe chwile dla wszystkich uczestników.

Ciemny kontrastpanorama_fish_eye
Podkreślanie linkówpanorama_fish_eye
Podświetlanie nagłówkówpanorama_fish_eye
Skala szarościpanorama_fish_eye