Herb Polski

Zespół Szkół w Niećkowie

I etap VIII edycji Olimpiady Statystycznej

Data publikacji:

W dniu 08.11.2023, w naszej szkole, odbył się I etap VIII edycji Olimpiady Statystycznej, zorganizowanej przez Główny Urząd Statystyczny oraz Polskie Towarzystwo Statystyczne. Udział wzięło 10 utalentowanych uczniów, interesujących się analizą społeczno-gospodarczą.

Celem Olimpiady jest upowszechnianie wiedzy statystycznej i rozwijanie umiejętności analitycznych w obszarze analiz danych. To wyjątkowe wydarzenie daje młodym ludziom szansę zgłębienia tajników statystyki, co może poszerzyć ich horyzonty i lepiej zrozumieć funkcjonowanie otaczającego świata.

Trójstopniowa rywalizacja składa się z selekcji w poszczególnych etapach. Pierwszy etap, który odbył się w szkole, to preludium do bardziej zaawansowanych wyzwań w kolejnych rundach Olimpiady. Finałowy etap zdecyduje o laureatach i zwycięzcy VIII edycji.

Atrakcyjne nagrody motywują uczestników do zaangażowania się w rywalizację. Tytuł zwycięzcy czy laureata, specjalistyczne publikacje książkowe, bony podarunkowe, upominki oraz możliwość otrzymania złotego indeksu na wybrane uczelnie wyższe w Polsce, takie jak Politechnika Białostocka, Uniwersytet w Białymstoku, Uniwersytet Medyczny w Białymstoku, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie, Politechnika Warszawska, Uniwersytet Medyczny w Łodzi i wiele innych, stanowią dodatkową zachętę dla uczestników.

Olimpiada Statystyczna to nie tylko konkurencja, ale także okazja do poszerzenia wiedzy i rozwijania umiejętności analitycznych; to nie tylko rywalizacja, to również pasja, rozwój i szansa na przyszłość bez ograniczeń. Uczniowie, którzy wzięli udział, już teraz mogą być dumni z siebie. Teraz czekamy z niecierpliwością na wyniki i kolejne etapy, gdzie ich talent będzie mógł zabłysnąć jeszcze jaśniej.

Przewodniczący komisji szkolnej: Adrian Cimochowski
Członkowie komisji szkolnej: Arkadiusz Bogdan, Wojciech Czerkas

Ciemny kontrastpanorama_fish_eye
Podkreślanie linkówpanorama_fish_eye
Podświetlanie nagłówkówpanorama_fish_eye
Skala szarościpanorama_fish_eye