Herb Polski

Zespół Szkół w Niećkowie

Próba Chóru z Adamem Sztabą

Data publikacji:

Każde spotkanie z Adamem Sztabą i możliwość uczestniczenia w prowadzonych przez niego warsztatach muzycznych, to prawdziwa gratka dla każdego przyszłego śpiewaka. O wielkim szczęściu mogą więc mówić uczestnicy Chóru działającego przy Zespole Szkół w Niećkowie, powstałego dzięki inicjatywie Fundacji Most the Most. Spotykają się, by cieszyć muzyką, uwrażliwiać się na jej piękno oraz integrować się z rówieśnikami, przy czym otrzymują fachowe wsparcie od grupy profesjonalistów prowadzących chór, na czele ze znanym i cenionym dyrygentem i kompozytorem, który jest dyrektorem artystycznym programu Most the Music.

24 maja 2023 r. odbyły się ostatnie już warsztaty z Adamem Sztabą przed koncertem finałowym wszystkich chórów, funkcjonujących w ramach programu MtM. Jak zwykle był to owocnie spędzony czas, a dzięki wielomiesięcznym już próbom nasi młodzi chórzyści świetnie się bawili doskonaląc niuanse rytmu, metrum, tempa, melodii, harmonii, dynamiki, agogiki, artykulacji, frazowania, kolorystyki dźwiękowej, czy struktury formalnej wykonywanych dzieł muzycznych.

Po próbie nie zabrakło wspólnych żartów, zdjęć i podziękowań za przekazaną wiedzę i opiekę Pana Adama nad naszym chórem.

Wszyscy z niecierpliwością oczekujemy już występu w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach, gdzie 29 czerwca 2023 r. wszystkie chóry wystąpią w uroczystym, wspólnym koncercie finałowym programu Most the Music.

Ciemny kontrastpanorama_fish_eye
Podkreślanie linkówpanorama_fish_eye
Podświetlanie nagłówkówpanorama_fish_eye
Skala szarościpanorama_fish_eye