Herb Polski

Zespół Szkół w Niećkowie

Ekonomia i ekologia powinny iść ze sobą w parze

Data publikacji:

„Najwyższą formą materii jest człowiek- Ziemi mieszkaniec.
Najwyższą formą istnienia- świadome jego działanie.
Najwyższą formą działania- walka o pokój tej Ziemi.
Najwyższą formą tej walki- siłami walczyć wspólnymi.”

Wisława Szymborska

„Ekonomia i ekologia powinny iść ze sobą w parze”, właśnie pod takim hasłem ekonomiści Naszej szkoły obchodzili  Światowy Dzień Ziemi. Podczas tego dnia młodzież zapoznała się z wykładem pt. „Ekonomia i środowisko” prof. dr. Hab. Adama Budnikowskiego w Instytutu Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych SGH w Warszawie. W dalszej części obejrzeli film pt. „Czy ekologia jest ekonomiczna?”. Na koniec wywiązała się żywa dyskusja na temat proekologicznej zmiany codziennych nawyków, które mogą pozytywnie wpłynąć na środowisko naturalne.

Pamiętajmy, postępujmy mądrze wobec naszej Matki Ziemi!

Opiekunowie: Marlena Chylińska-Zalewska, Anna Mazurkiewicz

Ciemny kontrastpanorama_fish_eye
Podkreślanie linkówpanorama_fish_eye
Podświetlanie nagłówkówpanorama_fish_eye
Skala szarościpanorama_fish_eye