Herb Polski

Zespół Szkół w Niećkowie

Finał Okręgowy XXXVIII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

Data publikacji:

Drugie miejsce w Finale Okręgowym XXXVIII OWE zajął uczeń IV klasy TE(G) w Zespole Szkół w Niećkowie Kuba Bogdan. Finał ten odbył się w dniu 15.04.2023r w Urzędzie Marszałkowskim w Białymstoku. Do testu pisemnego przystąpiło ponad czterdziestu uczniów ze szkół średnich województwa podlaskiego, którzy zakwalifikowali się po etapie szkolnym.

Warunkiem kwalifikacji był udział w teście podstawowym i uzyskanie co najmniej 80% poprawnych odpowiedzi. W finale wojewódzkim uczestnicy rozwiązywali test, po którym 7 najlepszych osób przystąpiło do etapu ustnego. Nasz uczeń zajął 3 miejsce po teście pisemnym, a po etapie ustnym zajął ostatecznie drugie miejsce i zakwalifikował się tym samym do finału centralnego, który odbędzie się w dniach 2-3.06.2023 w woj. mazowieckim.

Jako finalista etapu centralnego OWE Kuba ma zapewniony wstęp na studia, na kierunki przyrodnicze i związane z biologią na kilkadziesiąt uczelni wyższych w kraju, oczywiście po zdaniu matury.

Gratulujemy i życzymy powodzenia na egzaminie maturalnym!

Opiekun: Ludmiła Orłowska.

Ciemny kontrastpanorama_fish_eye
Podkreślanie linkówpanorama_fish_eye
Podświetlanie nagłówkówpanorama_fish_eye
Skala szarościpanorama_fish_eye