Herb Polski

Zespół Szkół w Niećkowie

Skoszarowanie PKM 21-22 października

Data publikacji:

Drugie w tym roku skoszarowanie kadetów Policyjnej Klasy Mundurowej obfitowało w wiele różnorodnych działań. W piątkowe popołudnie kadeci ćwiczyli elementy musztry zespołowej pod dowództwem kadeta sztabowego Jakuba Wróblewskiego, który jest jednocześnie żołnierzem Wojsk Obrony Terytorialnej.
Po kolacji kadeci wzięli udział w szkoleniu dotyczącym konsekwencji używania substancji psychoaktywnych w ruchu drogowym. Szkolenie z wykorzystaniem ALKOgogli oraz NARKOgogli poprowadziła Grażyna Rodzeń z Wydziału Prewencji KPP w Grajewie.
Następnie pod kierunkiem komisarza Mariusza Nitkowskiego – naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Grajewie uczniowie uczestniczyli w „Odblaskowym eksperymencie” realizowanym w ramach ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej pn. “Świeć Przykładem”. Akcja ma na celu uświadomienie wszystkim uczestnikom ruchu drogowego, jak wygląda widoczność na drodze pieszego posiadającego na sobie element odblaskowy w porównaniu z użytkownikiem poruszającym się po drodze się bez odblasku.
Piątkową część skoszarowania zakończyły ćwiczenia praktyczne z przygotowaniem broni palnej do użycia, które przeprowadził starszy szeregowy Leszek Maciejewski – żołnierz Wojsk Obrony Terytorialnej.
Sobotnie przedpołudnie kadeci spędzili na doskonaleniu musztry pod kierunkiem komendanta Policyjnej Klasy Mundurowej, nadinstruktora Dariusz Koniecko.
Opiekun PKM instruktor sztabowy Elwira Kołaczyńska-Bogdan.

Ciemny kontrastpanorama_fish_eye
Podkreślanie linkówpanorama_fish_eye
Podświetlanie nagłówkówpanorama_fish_eye
Skala szarościpanorama_fish_eye