Herb Polski

Zespół Szkół w Niećkowie

Europejski dzień języków

Data publikacji:

Dnia 26 września 2022 roku obchodziliśmy Europejski Dzień Języków, który od dawna cieszy się wielkim zainteresowaniem i zaangażowaniem uczniów w jego przygotowanie.

W celu promowania różnorodności językowej i kulturowej nie mogło zabraknąć konkursów, umożliwiających zdrową rywalizację uczniów w zakresie znajomości gramatyki językowej. Testy sprawdzające wiedzę przeprowadzono online na platformie Classtime oraz w wersji papierowej, w pracowni językowej. Konkurs z kodami QR znalazł również swoich amatorów. Wyłonione grono  uczniów – zwycięzców, zostanie nagrodzone podczas najbliższej akademii szkolnej.

Dużym zainteresowaniem obecnych cieszył się również kiermasz z własnoręcznie wykonanymi  wyrobami kulinarnymi. „Słodki stół” z barwnie ozdobionymi babeczkami, ciasteczkami i innymi smakołykami, na których znalazły się miniaturowe flagi różnych państw wyglądał kusząco.

Tradycją naszej szkoły stała się też fotoramka, przy której można było wykonać pamiątkowe zdjęcie.

Szkolne obchody EDJ przyczyniają się do budowania motywacji uczniów, kształtują pozytywne postawy szacunku do innych kultur oraz poszerzają wiedzę uczniów o symbolach państwowych, zwyczajach i języku, który jest nie tylko narzędziem komunikacji werbalnej, ale jednoczy ludzi w działaniu oraz tworzy pozytywne relacje społeczne.

Opiekunowie:  Lidiya Shevchuk, Agnieszka Gardocka, Sylwia Wójcicka, Artur Laskowski, Beata Zielińska, Wiesława Szczesik.

Ciemny kontrastpanorama_fish_eye
Podkreślanie linkówpanorama_fish_eye
Podświetlanie nagłówkówpanorama_fish_eye
Skala szarościpanorama_fish_eye