Herb Polski

Zespół Szkół w Niećkowie

Koncert fortepianowy Waldemara Malickiego w Niećkowie

Data publikacji:

W dniu 27 maja 2022 r. w Dworze w Niećkowie odbył się niezwykły koncert fortepianowy w wykonaniu pana Waldemar Malickiego, jednego z najbardziej wszechstronnych polskich pianistów. Znany jest z występów solistycznych, improwizowanych, a swoją kameralistykę uprawia z najlepszymi polskimi skrzypkami i śpiewakami. Jego aranżacje znane są nie tylko w Polsce. To artysta popularny w całej Europie, obu Amerykach, czy Japonii. Pan Waldemar jest laureatem wielu prestiżowych nagród, założył Towarzystwo im. I. J. Paderewskiego, jest dyrektorem artystycznym Festiwalu Wirtuozerii i Żartu Muzycznego „Fun and Classic” w Nowym Sączu, jest współautorem i wykonawcą projektu „Filharmonii Dowcipu” realizowanego przez TVP. Powiat Grajewski oraz Zespół Szkół w Niećkowie nie mieliby zaszczytu gościć tak wspaniałego autorytetu, gdyby nie współdziałanie z Fundacją „Most the Most”, która z kolei współpracuje z Narodowym Instytutem Muzyki i Tańca i Polskim Impresariatem Muzycznym – organizatorami tego wyjątkowego koncertu.

Wydarzenie to było jednym z punktów trasy z cyklu „Z klasyką przez Polskę”, którego celem jest dotarcie do mniejszych ośrodków, miast i wsi z muzyką na najwyższym poziomie artystycznym. Koncert rozpoczął się powitaniem wszystkich przybyłych przez Starostę Grajewskiego – Waldemara Remfelda. Na temat współpracy Fundacji „Most the Most” z powiatem oraz z Narodowym Instytutem Muzyki i Tańca opowiedziała Prezes Fundacji pani Brygida Ślabska, natomiast przedstawienie samego solisty, jego dorobku twórczego, jak również projektu „Z klasyką przez Polskę” dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego zaprezentował koordynator Polskiego Impresariatu Muzycznego, pomysłodawca projektu „Z klasyką przez Polskę”, wspaniały i znany tenor pan Marcin Rudziński.

Sam koncert był pokarmem dla duszy. Przepiękne brzmienie fortepianu przeplatane humorystycznymi wypowiedziami artysty przepełniły salę śmiechem i oczarowały doskonałością muzyki. Publiczność była zachwycona. Dźwięki płynące z klawiszy instrumentu utworów takich jak Confutatis, Lacrimosa Wolfganga Amadeusa Mozarta, Romanesca, Shallow Waters Billego Mayerla, czy Błękitna Rasodia Georga Gershwina w aranżacjach wirtuoza dostarczyły wielu pozytywnych wrażeń muzycznych. To rzadkość i zaszczyt gościć tak wybitnego muzyka poza dużymi ośrodkami kultury i sztuki, co było powodem dużego aplauzu, wielu słów podziękowań i wdzięczności za występ oraz możliwość w jego uczestniczeniu.

Na zakończenie w podziękowaniu wraz ze słowami wdzięczności Dyrektor Zespołu Szkół w Niećkowie – Bożena Sokołowska wręczyła panu Waldemarowi Malickiemu bukiet kwiatów, natomiast Starosta Grajewski – Waldemar Remfeld drobny upominek.

Podziękowano również panu Marcinowi Rudzińskiemu za pomysł i koncepcję projektu „Z klasyką przez Polskę”, dzięki której mogliśmy uczestniczyć w tak wyjątkowym wydarzeniu. Koncert poprowadziła Zastępca dyrektora Zespołu Szkół w Niećkowie – Monika Wiśniewska.

Dziękujemy organizatorom i mamy nadzieję, iż koncert był tylko pierwszą z wielu szans na goszczenie w przyszłości tak wspaniałych muzyków jak pan Waldemar Malicki.

[Źródło: Powiat Grajewski]

Ciemny kontrastpanorama_fish_eye
Podkreślanie linkówpanorama_fish_eye
Podświetlanie nagłówkówpanorama_fish_eye
Skala szarościpanorama_fish_eye