Herb Polski

Zespół Szkół w Niećkowie

Europejski Dzień Języków

Data publikacji:

Co roku, 26 września ,obchodzi się Europejski Dzień Języków. Ten rok nie był zatem wyjątkiem. Nawet sytuacja spowodowana koronawirusem nie była przeszkodą nie do pokonania w naszej szkole. Zachowując zasady bezpieczeństwa zorganizowano kilka ciekawych atrakcji, między innymi tematyczną fotościankę do robienia zdjęć oraz konkurs wiedzy o krajach, kulturze i językach europejskich.

Konkurs został przeprowadzony online na platformie edukacyjnej Classtime. Do konkursu przystąpiło 35 osób. Zwycięzcami konkursu zostali następujący uczniowie:

  1. Kacper Gentek klasa I TI – 1 miejsce;
  2. Sebastian Rydzewski klasa II TIg – 2 miejsce;
  3. Bartek Chmielewski klasa II TEp – 3 miejsce.

Warto pamiętać, że języki obce pomagają poznać od podszewki zupełnie inny świat, który tym samym staje się nam bliższy, dlatego przypominamy o tym nie tylko podczas tego typu świętowania, ale także podczas językowych zajęć edukacyjnych.

Ciemny kontrastpanorama_fish_eye
Podkreślanie linkówpanorama_fish_eye
Podświetlanie nagłówkówpanorama_fish_eye
Skala szarościpanorama_fish_eye