Herb Polski

Zespół Szkół w Niećkowie

Konkurs „112 RATUJE ŻYCIE”

Data publikacji:

10 lutego 2020 roku w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim odbyła się uroczysta gala podsumowująca VII edycję wojewódzkiego konkursu pod hasłem „112 RATUJE ŻYCIE”. Pomysłodawcą i patronem przedsięwzięcia był Wojewoda Podlaski, a współorganizatorami: Podlaski Kurator Oświaty i Centrum Edukacji Nauczycieli w Suwałkach.
Celem konkursu było popularyzowanie wiedzy na temat numeru alarmowego 112 wśród uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych woj. podlaskiego oraz propagowanie ich właściwych zachowań w sytuacjach zagrożenia życia, zdrowia, mienia lub środowiska.
W bieżącym roku w konkursie w czterech kategoriach: plakat (praca plastyczna), inscenizacja oraz plakat/komiks i film wzięła udział rekordowa liczba uczniów i szkół: 703 uczniów z 96 szkół województwa podlaskiego. W kategorii PLAKAT/KOMIKS oraz kategorii FILM uczestniczyło 124 uczniów z 21 szkół ponadpodstawowych.
W VII edycji konkursu I miejsce w kategorii film zajęli uczniowie Policyjnej Klasy Mundurowej z Zespołu Szkół im. Bolesława Podedwornego w Niećkowie “112 ratuje życie”.
Kadeci Policyjnej Klasy Mundurowej przygotowali film we współpracy z Grupą Ratowniczą „Nadzieja” oddział Grajewo pod kierunkiem Instruktor Elwiry Kołaczyńskiej – Bogdan.
Nagrody i dyplomy reprezentacji Policyjnej Klasy Mundurowej wręczył Bohdan Paszkowski – Wojewoda Podlaski, nadinspektor Daniel Kołnierowicz – Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku oraz nadbrygadier Jarosław Wendt – Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku.
Uczniowie Policyjnej Klasy Mundurowej z Zespołu Szkół im. Bolesława Podedwornego w Niećkowie wraz z Grupą Ratownicza „ Nadzieja” oddział Grajewo podczas gali podsumowującej dali pokaz, prawidłowych zachowań w sytuacji zagrażającej życiu i zdrowiu oraz jak należy udzielać pierwszej pomocy.
W uroczystej gali wzięło udział prawie 250 osób: zaproszeni Goście, uczniowie, nauczyciele i dyrektorzy szkół podstawowych i ponadpodstawowych z Augustowa, Białegostoku, Grajewa, Gródka, Jabłoni Kościelnej, Łubina Kościelnego, Niećkowa, Płociczna-Tartak, Płonki Kościelnej, Sejn, Słucza, Sokółki, Starego Zakrzewa, Suchowoli, Turośni Kościelnej i Suwałk, a także rodzice uczniów wyróżnionych w konkursie i przedstawiciele poszczególnych służb mundurowych.
Film konkursowy znajduję się w serwisie YOUTUBE.
Gratulujemy!!!
Opiekun Policyjnej Klasy Mundurowej instruktor Elwira Kołaczyńska – Bogdan

Ciemny kontrastpanorama_fish_eye
Podkreślanie linkówpanorama_fish_eye
Podświetlanie nagłówkówpanorama_fish_eye
Skala szarościpanorama_fish_eye