Herb Polski

Zespół Szkół w Niećkowie

Spotkanie z reprezentantem SANEPID

Data publikacji:

We czwartek 28 listopada 2019 roku gościliśmy Panię Beatę Dębińską z Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Grajewie, która w kasach III i IV przeprowadziła prelekcję dotyczącą palenia papierosów. Pani Beata szczególną uwagę zwróciła na narastający problem palenia e -papierosów wśród młodzieży. Każdy uczestnik spotkania mógł za pomocą Smokelyzera dokonać pomiaru tlenku węgla w wydychanym powietrzu.
Osoby młode, niepalące mają w wydychanym powietrzu do 4 jednostek tlenku węgla, dorośli do 6. Wśród badanych ochotników niestety byli tacy, u których poziom tlenku węgla w wydychanym powietrzu sięgał kilkunastu jednostek.
Mamy nadzieję, że badanie to uświadomi młodym ludziom jaki wpływ na ich organizm ma palenie i pomoże podjąć decyzję o rzuceniu tego zgubnego nałogu.

Ciemny kontrastpanorama_fish_eye
Podkreślanie linkówpanorama_fish_eye
Podświetlanie nagłówkówpanorama_fish_eye
Skala szarościpanorama_fish_eye