Herb Polski

Zespół Szkół w Niećkowie

226 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja.

Data publikacji:

W czwartek 27 kwietna w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia, która poświęcona była 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Ustawa ta była wyrazem rozumienia potrzeby gruntownego reformowania Rzeczypospolitej, a zarazem stanowiła pokład wielkich nadziei wśród Polaków.

Montaż  słowno – muzyczny składał się z recytacji wierszy, śpiewania  pieśni patriotycznych, a całość przeplatała narracja,  w której przedstawiono rys historyczny Polski – od czasów największej świetności do momentu jej upadku. Przedstawieniu przyświecało hasło  RATOWAĆ RZECZPOSPOLITĄ, które doskonale oddaje klimat i znaczenie tamtych ,,majowych wydarzeń”.                                                                                                                                       

Nieodzownym elementem każdej takiej uroczystości była oczywiście obecność pocztu sztandarowego, przemówienie Pana Dyrektora oraz gromkie brawa.

Szczególne podziękowania należą się dla uczniów klas pierwszych i drugich, którzy wzięli udział w przedstawieniu, osobom zaangażowanym w jego przygotowanie oraz wszystkim obecnym na uroczystości.

Opiekunowie: Wiesława Szczesik i Dariusz Doliwa

Ciemny kontrastpanorama_fish_eye
Podkreślanie linkówpanorama_fish_eye
Podświetlanie nagłówkówpanorama_fish_eye
Skala szarościpanorama_fish_eye