Herb Polski

Zespół Szkół w Niećkowie

Gminne Obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego

Data publikacji:

Drużyna uczniów i nauczycieli z ZS w Niećkowie na Gminnych Obchodach Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego w Szczuczynie (21.02.2017r).

W ramach obchodów zorganizowano test znajomości z języka ojczystego w trzech kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły średnie oraz osoby dorosłe w trzy osobowych drużynach. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych bezkonkurencyjną okazała się drużyna ZS w Niećkowie w składzie Karolina Kraujutowicz, Patrycja Wołkowska, Przemysław Jaśkowski.

W kategorii osoby dorosłe rywalizacja była tak zacięta, że trzeba było przeprowadzić dogrywkę o pierwsze miejsce pomiędzy drużynami B-CK w Szczuczynie i ZS w Niećkowie. Pierwsza tura jedenastu pytań nie wyłoniła zwycięscy, dopiero po szesnastym pytaniu drużyna z Niećkowa w składzie Pani Bożena Sokołowska, Pani Zofia Gede, Pani Marlena Zalewska-Chylińska ustąpiła miejsca rywalom zajmując drugie miejsce.

Ciemny kontrastpanorama_fish_eye
Podkreślanie linkówpanorama_fish_eye
Podświetlanie nagłówkówpanorama_fish_eye
Skala szarościpanorama_fish_eye