Herb Polski

Zespół Szkół w Niećkowie

Sukces naszych informatyków – Mateusz i Adam finalistami Olimpiady Innowacji Technicznych w Telekomunikacji i Informatyce

Data publikacji:

Mateusz Szmyglewski, uczeń klasy V oraz Adam Koniecko, uczeń klasy III kształcący się w zawodzie technik informatyk, zdobyli tytuł finalisty Olimpiady Innowacji Technicznych w Telekomunikacji i Informatyce – konkursu o charakterze naukowo-technicznym, organizowanego przez Polski Związek Stowarzyszeń Wynalazców i Racjonalizatorów (PZSWiR). W finale uczestniczył również Kacper Gromadzki, uczeń klasy III technikum w zawodzie technik informatyk.

Finał Olimpiady Innowacji Technicznych w Telekomunikacji i Informatyce odbył się w dniach 17-18 kwietnia 2026 roku w Jarosławiu. Zmagania miały charakter dwuetapowy i obejmowały test wiedzy oraz zadania praktyczne związane bezpośrednio z elementami infrastruktury teletechnicznej, konfiguracji urządzeń sieciowych, tworzenia i łączenia kanałów teleinformatycznych, szyfrowania i bezpieczeństwa danych. Zakres zadań został oparty o infrastrukturę i rozwiązania techniczne renomowanych firm takich jak CISCO, MIKROTIK, UNIFI, TPLINK.

Finaliści turnieju lub olimpiady tematycznej związanych z wybraną dziedziną wiedzy są zwolnieni z części pisemnej egzaminu zawodowego.

Gratulujemy!

Opiekun: Arkadiusz Bogdan

Ciemny kontrastpanorama_fish_eye
Podkreślanie linkówpanorama_fish_eye
Podświetlanie nagłówkówpanorama_fish_eye
Skala szarościpanorama_fish_eye