Herb Polski

Zespół Szkół w Niećkowie

Wektory życia

Data publikacji:

W roku szkolnym 2023/2024, Zespół Szkół w Niećkowie bierze udział w adresowanym do uczniów klas szkół ponadpodstawowych programie „Wektory życia”. Program został przygotowany w ramach realizacji rządowego programu kompleksowego wsparcia dla rodzin „Za życiem”, priorytet V. koordynacja, edukacja, poradnictwo i informacja, zadanie 5.5. Świadome i odpowiedzialne rodzicielstwo – działania edukacyjne dla młodzieży szkół ponadpodstawowych, pod kierownictwem Ministerstwa Edukacji i Nauki, we współpracy z Ośrodkiem Rozwoju Edukacji w Warszawie. Szkolni realizatorzy programu, zostali przeszkoleni przez p.Iwonę Puciłowską z Centrum Edukacji Nauczycieli w Łomży

  • Wśród uczniów wybranych klas przeprowadzone zostaly zajęcia psychoedukacyjne (klasy II- uczniowie- wychowankowie Internatu przy ZS w Niećkowie- grudzień 2023; klasy I, II, III i IV- czerwiec 2024) służące kształtowaniu postaw prozdrowotnych i prorodzinnych, umożliwiające uczestnikom aktywne poszukiwanie odpowiedzi na pytania:
  • Jaki wpływ na przyszłość mają dzisiejsze wybory?
  • Jak osiągnąć dojrzałość do miłości?
  • Jak i po co dbać o płodność oraz zdrowie prokreacyjne?
  • Jak się przygotować do rodzicielstwa?
  • Jak chronić się przed współczesnymi zagrożeniami?

Program otrzymał rekomendacje ekspertów w zakresie:

  • merytoryczno-dydaktycznym – od dr hab. Marty Komorowskiej-Pudło (psychoterapeuty, doktora nauk humanistycznych w zakresie psychologii i doktora habilitowanego nauk społecznych w zakresie pedagogiki);
  • naukowym – od dr Emilii Lichtenberg-Kokoszki (doktora nauk humanistycznych w zakresie edukacji zdrowotnej, dyplomowanej położnej);
  • medycznym – od dr. n. med. Radosława Bernarda Maksyma (ginekologa, androloga).

Szkolni realizatorzy programu: Anna Zyskowska i Artur Laskowski

Więcej informacji na stronie – https://wektoryzycia.ore.edu.pl/

Ciemny kontrastpanorama_fish_eye
Podkreślanie linkówpanorama_fish_eye
Podświetlanie nagłówkówpanorama_fish_eye
Skala szarościpanorama_fish_eye