Herb Polski

Zespół Szkół w Niećkowie

PIERWSZA POMOC RATUJE ŻYCIE!!!

Data publikacji:

Pod takim hasłem dnia 11 czerwca 2024 r. odbyło się spotkanie profilaktyczne w Internacie Zespołu Szkół w Niećkowie. W tajniki tak niezbędnej dla każdego z nas sztuki ratowania życia wprowadził nas Pan Piotr Zdańkowski Ratownik Medyczny Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Szpitala Ogólnego w Grajewie.

Wychowankowie wzięli udział w zajęciach z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Poznali procedury zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia, omdleń, zranień czy zadławień.Pan Piotr zaprezentował prawidłowe wykonanie resuscytacji krążeniowo-oddechowej na fantomie. Młodzież samodzielnie wykazała się praktyczną znajomością udzielania pierwszej pomocy.

Spotkanie miało na celu kształtowanie pozytywnych i bezpiecznych postaw. Była to doskonała lekcja – przekazanie istotnej wiedzy przez Pana Piotra, która może przynieść nieoceniony efekt – Ratowania Życia.Zbliżające się wakacje zmuszają nas do rozwagi i odświeżenia swojej wiedzy na temat ratowania życia. BEZPIECZNYCH WAKACJI!!!

Organizator spotkania Pani Karolina Sadowska

Ciemny kontrastpanorama_fish_eye
Podkreślanie linkówpanorama_fish_eye
Podświetlanie nagłówkówpanorama_fish_eye
Skala szarościpanorama_fish_eye