Herb Polski

Zespół Szkół w Niećkowie

Mateusz finalistą Olimpiady Innowacji Technicznych w Telekomunikacji i Informatyce

Data publikacji:

18-20 kwietnia w ZSTiO im. Stefana Banacha w Jarosławiu odbył się finał Ogólnopolskiej Olimpiady Innowacji Technicznych w Telekomunikacji i Informatyce. Województwo podlaskie w bloku teletechnicznym jako jedyny reprezentował uczeń klasy III technikum w zawodzie technik informatyk Mateusz Szmyglewski. W wyniku trzydniowych zmagań – test teoretyczny oraz 3 zadania praktyczne obejmujące zakres informatyki i teleinformatyki związany bezpośrednio z elementami infrastruktury teletechnicznej, konfiguracji urządzeń sieciowych, tworzenia i łączenia kanałów teleinformatycznych, szyfrowania i bezpieczeństwa danych (zakres zadań został oparty o infrastrukturę i rozwiązania techniczne renomowanych firm takich jak CISCO, MIKROTIK, UNIFI, TPLINK, DLINK) Mateusz uzyskał tytuł Młodego Innowatora w Telekomunikacji i Informatyce oraz Finalisty Olimpiady. Zgodnie z komunikatem Ministra Edukacji i Nauki Mateusz uzyskał zwolnienie z przystąpienia do części pisemnej egzaminu zawodowego.

Gratulujemy!!!

Opiekun: Arkadiusz Bogdan

Ciemny kontrastpanorama_fish_eye
Podkreślanie linkówpanorama_fish_eye
Podświetlanie nagłówkówpanorama_fish_eye
Skala szarościpanorama_fish_eye