Herb Polski

Zespół Szkół w Niećkowie

Dzień bez plecaka

Data publikacji:

W szkołach coraz częściej organizowany jest wyjątkowy dzień, znany jako Dzień bez Plecaka. To święto, obchodzone zarówno w podstawówkach, jak i szkołach średnich, nie polega jedynie na przybyciu do szkoły bez plecaka i pozostawieniu w domu wszystkich niezbędnych rzeczy. Zamiast tego, uczniowie są zachęcani do wykorzystania swojej pomysłowości i sprytu, aby zastąpić plecak czymś innym, jak np. klatka dla chomika, skrzynka na narzędzia, metalowy garnek czy sklepowy wózek.

W naszej szkole, z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego, Dzień bez Plecaka odbył się 18 marca. Tego dnia nasi uczniowie zaprezentowali się z niezwykłą fantazją. Zdjęcia mówią same za siebie!

Warto podkreślić, że celem tego dnia jest zwiększenie świadomości trudności życiowych oraz problemów z dostępem do edukacji, z jakimi borykają się miliony uczniów na całym świecie. Często dzieci są zmuszone chodzić pieszo, z reklamówkami lub trzymając rzeczy w rękach, ponieważ nie stać ich nawet na plecak.

Opiekunowie SU: Anna Zyskowska Sylwia Wójcicka

Ciemny kontrastpanorama_fish_eye
Podkreślanie linkówpanorama_fish_eye
Podświetlanie nagłówkówpanorama_fish_eye
Skala szarościpanorama_fish_eye