Herb Polski

Zespół Szkół w Niećkowie

Wieczór z Inką – Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

Data publikacji:

Mieszkańcy Internatu Zespołu Szkół w Niećkowie pamiętają o Żołnierzach wyklętych.

28 lutego 2024r. podczas wieczornego spotkania byli świadkami wywiadu przeprowadzonego przez Macieja Truszkowskiego z Danutą Siedzikówną o pseudonimie „Inka”, w rolę której wcieliła się Magdalena Śleszyńska. Młodzież poznała poruszającą historię niespełna osiemnastoletniej dziewczyny, która pragnęła, aby Polska była wolna. Jej odwaga, bohaterstwo a w rezultacie śmierć, uświadomiły zebranym, jak wielkim można być patriotą i jak bardzo można kochać swoją Ojczyznę. W Niećkowie- pamiętamy o bohaterach!

Wieczór z Inką zorganizowali członkowie sekcji kulturalnej wraz z opiekunem – Moniką Wiśniewską

Ciemny kontrastpanorama_fish_eye
Podkreślanie linkówpanorama_fish_eye
Podświetlanie nagłówkówpanorama_fish_eye
Skala szarościpanorama_fish_eye