Herb Polski

Zespół Szkół w Niećkowie

Powrót z Włoch pełen doświadczeń i nowych umiejętności

Data publikacji:

Niedawno druga grupa uczniów naszego technikum powróciła z niezapomnianej przygody w ramach programu Erasmus+ we włoskim Spoleto. Dwutygodniowy pobyt w Italii, pełen nauki, praktyk zawodowych i kulturalnych odkryć, zakończył się wielkim sukcesem.

Podczas pobytu uczestnicy mieli okazję zdobywać praktyczne doświadczenie w lokalnych przedsiębiorstwach, takich jak restauracje, biura rachunkowe, sklepy komputerowe oraz gospodarstwa rolnicze specjalizujące się w uprawie oliwek. Te cenne doświadczenia zawodowe z pewnością przyczynią się do ich przyszłego rozwoju kariery.

Jednak wyjazd to nie tylko praca. Uczniowie mieli również szansę na zwiedzanie malowniczego Spoleto, poznawanie bogatej kultury i historii regionu, a także degustację lokalnych specjałów kulinarnych, co pozwoliło im na głębsze zrozumienie i docenienie włoskiego dziedzictwa.

Kulminacyjnym punktem programu było wręczenie certyfikatów potwierdzających uczestnictwo w programie oraz zakończenie odbywania stażu. Te dokumenty stanowią oficjalne potwierdzenie zdobytych umiejętności i doświadczeń, które z pewnością wyróżnią ich na rynku pracy.

Powrót do domu nie oznacza jednak końca przygody. Uczestnicy wrócili z nie tylko nową wiedzą i umiejętnościami, ale także z niezapomnianymi wspomnieniami, nowymi przyjaźniami i głębszym zrozumieniem innej kultury. Te doświadczenia będą im towarzyszyć przez całe życie, inspirując do dalszego rozwoju i odkrywania świata.

Jesteśmy niezwykle dumni z naszych uczniów za ich zaangażowanie i sukcesy w trakcie pobytu we Włoszech. Cieszymy się, że mogli skorzystać z tak wyjątkowej możliwości rozwoju zarówno zawodowego, jak i osobistego. Oczekujemy z niecierpliwością na kolejne historie i doświadczenia uczniów biorących udział w programach międzynarodowych.

Ciemny kontrastpanorama_fish_eye
Podkreślanie linkówpanorama_fish_eye
Podświetlanie nagłówkówpanorama_fish_eye
Skala szarościpanorama_fish_eye