Herb Polski

Zespół Szkół w Niećkowie

Pierwsze Wrażenia z Włoskiego Doświadczenia – Erasmus+ w Spoleto

Data publikacji:

W ramach programu Erasmus+, druga grupa uczniów naszego technikum miała okazję rozpocząć swoją przygodę we włoskim Spoleto. “Włoskie doświadczenia”, jak sama nazwa wskazuje, są nie tylko okazją do zdobycia cennych umiejętności zawodowych, ale także niepowtarzalną szansą na odkrywanie bogactwa kultury i tradycji Włoch. Uczestnicy programu mają możliwość uczestniczenia w praktykach u lokalnych pracodawców w różnych branżach. Dzięki temu mogą oni zdobyć bezcenne doświadczenie zawodowe, które z pewnością zaowocuje w przyszłości. Praktyki odbywają się w renomowanych restauracjach, biurach rachunkowych, sklepach komputerowych oraz w rolnictwie, gdzie mogą poznać proces uprawy oliwek, będącej jednym z symboli Włoch.

Pobyt w Spoleto to jednak nie tylko praca. Codzienne spacery po malowniczym mieście, zwiedzanie lokalnych zabytków oraz degustacja lokalnych specjałów kulinarnych to nieodzowne elementy tego wyjazdu. Te doświadczenia pozwalają uczniom na głębsze zrozumienie kultury włoskiej i nawiązanie nowych międzynarodowych przyjaźni.

Program zakłada, że cały pobyt potrwa 2 tygodnie, podczas których uczniowie będą mieli okazję nie tylko zgłębiać tajniki wybranej przez siebie branży, ale także odkrywać piękno i sekrety Włoch. W planach jest również wycieczka do Rzymu i Watykanu, a może nawet w inne urokliwe miejsca Włoch, co z pewnością będzie niezapomnianym przeżyciem.

Włoskie doświadczenia to nie tylko rozwój zawodowy, ale także osobisty. Uczestnicy programu wrócą do domu nie tylko z nowymi umiejętnościami i doświadczeniem, ale także z niezapomnianymi wspomnieniami i być może z nowymi przyjaciółmi. Czekamy z niecierpliwością na dalsze relacje z ich przygody w Italii i życzymy im jeszcze wielu wspaniałych doświadczeń w nadchodzących dniach.

Ciemny kontrastpanorama_fish_eye
Podkreślanie linkówpanorama_fish_eye
Podświetlanie nagłówkówpanorama_fish_eye
Skala szarościpanorama_fish_eye