Herb Polski

Zespół Szkół w Niećkowie

Nowa pracownia komputerowa

Data publikacji:

W ramach nieustającej dbałości o rozwój edukacyjny i technologiczny, Technikum w Nieckowie z radością informuje o znaczącej inwestycji w nowy rok kalendarzowy. Szkoła, mając na uwadze potrzeby i komfort swoich uczniów, zdecydowała się na zakup osiemnastu nowoczesnych zestawów komputerowych, które odmienią codzienne doświadczenia edukacyjne naszych uczniów.

Każdy zestaw składa się z dwóch monitorów, co zapewnia wygodę pracy i lepszą organizację przestrzeni roboczej. Jest to szczególnie ważne w kontekście realizacji projektów i wielozadaniowości, które są kluczowe w dzisiejszym szybko rozwijającym się świecie technologii. Uczeń, mając dostęp do dwóch ekranów, może efektywniej zarządzać swoimi zadaniami i projektami.

Serca tych nowoczesnych maszyn stanowią wydajne procesory marki AMD, znane ze swojej niezawodności i wysokiej wydajności. To gwarancja płynnej pracy na najbardziej wymagających programach, jak również stabilność i szybkość działania systemów.

Ponadto, w ramach projektu “Nowa Ranga Kształcenia w Powiecie Grajewskim”, pracownia została wyposażona w dwie nowe drukarki 3D. Dzięki temu, uczniowie naszej szkoły mają teraz dostęp do aż czterech takich urządzeń, co otwiera przed nimi nowe możliwości w zakresie nauki i eksperymentowania z drukiem trójwymiarowym.

Jednak to nie koniec inwestycji! Na wyposażeniu znajduje się również skaner 3D, który będzie wykorzystywany w inżynierii wstecznej oraz podczas projektowania 3D. To innowacyjne urządzenie pozwoli uczniom na zdobycie praktycznych umiejętności w tworzeniu cyfrowych modeli i ich fizycznej realizacji.

Co więcej, w ramach wspomnianego projektu, uczniowie mają również możliwość korzystania ze sprzętu VR. Technologia ta będzie wykorzystywana do nauki procesu druku 3D, co jeszcze bardziej wzbogaci doświadczenie edukacyjne naszych uczniów.

Technikum w Niećkowie konsekwentnie dąży do tego, by uczniowie mieli dostęp do najlepszych narzędzi edukacyjnych i technologicznych. Wierzymy, że te nowe inwestycje przyczynią się do jeszcze lepszego przygotowania naszych uczniów do przyszłych wyzwań, zarówno akademickich, jak i zawodowych. To kolejny krok na drodze do tworzenia innowacyjnej, inspirującej i przystosowanej do potrzeb XXI wieku przestrzeni edukacyjnej.

Ciemny kontrastpanorama_fish_eye
Podkreślanie linkówpanorama_fish_eye
Podświetlanie nagłówkówpanorama_fish_eye
Skala szarościpanorama_fish_eye