Herb Polski

Zespół Szkół w Niećkowie

X miejsce w Europie!

Data publikacji:

Reprezentacja Akademii Sieci Cisco naszej Szkoły w składzie: Jakub Brzostowski, Wojciech Cimochowski, Kamil Perzanowski oraz Szymon Ramotowski (wszyscy z klasy V technikum informatycznego), debiutując zajęła 10 miejsce w finale konkursu Cisco European Cybercup 2023 (co jednocześnie jest trzecim wynikiem wśród siedmiu finalistów z Polski – wyżej tylko Politechnika Świętokrzyska oraz Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych nr 1 Warszawa). Rywalizacja o tytuł Mistrza Europy odbywała się w trybie Capture the Flag – Battle Royale. Indywidualnie wśród najbardziej wartościowych graczy (MVP) Szymon został sklasyfikowany na 14 miejscu.

Szesnaście czteroosobowych drużyn w trzygodzinnym finale rozwiązywało zadania obejmujące zakres ścieżki kursów Cisco Certified Support Technician (CCST) Cybersecurity dotyczącej następujących zagadnień: Wprowadzenie do cyberbezpieczeństwa, Podstawy sieci komputerowych, Konfiguracja urządzeń sieciowych, Bezpieczeństwo punktów końcowych, Obrona sieci, Zarządzanie cyberzagrożeniami.

Gratulujemy!!!

Instruktor: Arkadiusz Bogdan – „I’m so proud of you guys”
PS. Na półmetku zawodów byliśmy na 2 miejscu…

Ciemny kontrastpanorama_fish_eye
Podkreślanie linkówpanorama_fish_eye
Podświetlanie nagłówkówpanorama_fish_eye
Skala szarościpanorama_fish_eye