Herb Polski

Zespół Szkół w Niećkowie

Podsumowanie światowego tygodnia przedsiębiorczości w ZS Niećkowo

Data publikacji:

W dniach 13-17 listopada 2023 roku uczniowie klas ekonomicznych Zespołu Szkół w Niećkowie uczestniczyli w Światowym Tygodniu Przedsiębiorczości.

Podczas Tygodnia Przedsiębiorczości młodzież uczestniczyła w trzech webinariach dotyczycących przedsiębiorczości, cyberbezpieczeństwa oraz pracy w Banku.

Uczniowie klas III oraz IV  w zawodzie technik ekonomista podczas zajęć praktycznych obejrzeli film pt. „ Mc Imperium”, który obrazuje historię największej sieci fast foodów.

W dniu 16 listopada 2023 roku dzięki uprzejmości Pani Karoliny Sadowskiej – sekretarza Szkoły uczniowie klasy II TE mieli okazję obejrzeć składnice akt (potocznie archiwum szkoły). Dzięki tej wizycie mogli zobaczyć w jakich warunkach dokumentacja szkolna powinna być przechowywana oraz zapoznali się z kategoriami archiwalnymi.

Nie zabrakło również gości…

W dniu 14 listopada 2023 roku zagościli Doradcy zawodowi z Powiatowego Urzędu Pracy w Grajewie. Pani Alicja Żukowska oraz Pani Anna Zielińska, które przybliżyły tematykę dostępnych form wsparcia dla osób bezrobotnych oraz poszukujących pracy. Podczas wizyty zostały również przeprowadzone warsztaty z zakresu  rozwijania predyspozycji zawodowych.

„Wisienką na torcie” byłą wizyta Pana dr Ireneusza Żuchowskiego – Rektora Międzynarodowej Akademii Nauk Stosowanych w Łomży. Profesora MANS, który przeprowadził wykład pt. „Biznes. Jak robią to inni?”.

Przeprowadzone zajęcia były inspirującą lekcją, którą uczniowie zapamiętają na długo. Dziękujemy przybyłym gościom: Powiatowemu Urzędowi Pracy w Grajewie oraz Międzynarodowej Akademii Nauk Stosowanych w Łomży za tak twórcze i interesujące zajęcia.

Organizatorzy: Marlena Chylińska-Zalewska oraz Anna Mazurkiewicz.

Ciemny kontrastpanorama_fish_eye
Podkreślanie linkówpanorama_fish_eye
Podświetlanie nagłówkówpanorama_fish_eye
Skala szarościpanorama_fish_eye