Herb Polski

Zespół Szkół w Niećkowie

Kadeci PKM nie schodzą z podium!

Data publikacji:

30 września reprezentacja kadetów Policyjnej Klasy Mundurowej, w składzie: nadkdt. Weronika Rózio, nadkdt. Olga Sobolewska, st. kdt. sztab. Adrian Dylewski oraz st. kdt. sztab. Marcin Zaborowski po raz trzeci z rzędu stanęli na podium w manewrach mundurowych pt. „Pętla Taktyczna” organizowanych przez ZS „Strzelec” OSW Jednostka Strzelecka 1011 Grajewo. Kadeci zostali wyprzedzeni tylko przez ZS “Strzelec” OSW Jednostka Strzelecka 1011 Grajewo pozostawiając w pokonanym polu kilkanaście drużyn reprezentujących okoliczne jednostki strzeleckie oraz klasy mundurowe.

Na wymagającej, blisko 21 kilometrowej trasie nasi uczniowie zmagali się z 11 zadaniami, min. bieg z mapą, pokonywanie przeszkody wodnej przez rzekę, składanie i rozkładanie broni na czas, rzut granatem, transport rannego, przeciąganie samochodu za pomocą liny, posterunek obserwacyjny, strzelanie z karabinka sportowego.

Indywidualnie drugie miejsca zajęły nadkdt. Weronika Rózio w strzelaniu z karabinka sportowego oraz nadkdt. Olga Sobolewska w ładowaniu magazynka na czas.

Gratulujemy!!!

Opiekun PKM st. inst. sztab. Elwira Kołaczyńska-Bogdan.

Policyjna Klasa Mundurowa składa podziękowania żołnierzowi Wojsk Obrony Terytorialnej, st. szer. Leszkowi Maciejewskiemu za pomoc w przygotowaniach do zawodów.

Ciemny kontrastpanorama_fish_eye
Podkreślanie linkówpanorama_fish_eye
Podświetlanie nagłówkówpanorama_fish_eye
Skala szarościpanorama_fish_eye