Herb Polski

Zespół Szkół w Niećkowie

Bezpieczna praca w gospodarstwie

Data publikacji:

„Nie daj się wkręcić” i „Upadek to nie przypadek” to tematy profilaktycznego spotkania z wychowankami Internatu Zespołu Szkół w Niećkowie, które odbyło się w dniu 23 maja br.

Celem spotkania było promowanie wśród młodzieży podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas wykonywania prac w gospodarstwie. Zostały zaprezentowanie wzorcowe rozwiązania i dobre praktyki w gospodarstwie rolnym z uporządkowanym obejściem, optymalnym oświetleniem, pracami na wysokościach oraz właściwym ubiorem.

W trakcie spotkania zwrócono też uwagę, że bardzo ważne jest kształtowanie nawyków właściwego i bezpiecznego użytkowania maszyn i urządzeń, bo te nie wybaczają błędów i nie uwzględniają ludzkiego pośpiechu, przyzwyczajenia i roztargnienia.

Podczas zaprezentowanych filmów młodzież zapoznała się z negatywnymi skutkami nieostrożności oraz pośpiechu.

Spotkanie przygotował i przeprowadził Ryszard Ekstowicz.

Ciemny kontrastpanorama_fish_eye
Podkreślanie linkówpanorama_fish_eye
Podświetlanie nagłówkówpanorama_fish_eye
Skala szarościpanorama_fish_eye