Herb Polski

Zespół Szkół w Niećkowie

CodeWeek 2022

Data publikacji:

W naszej szkole od kilku lat obchodzimy Code Week. W tym roku szkolnym święto kodowania przypadło w dniach 8-23 października 2022r.  Nauczyciele informatyki zgłosili kilka wydarzeń  na stronę  Europe Code Week  promując w ten sposób działania szkoły na forum ogólnopolskim.

W ramach CodeWeek 2022 uczniowie klas I i IV w zawodzie technik informatyk wzięli udział w kursach poświęconych programowaniu w Pythonie. Potwierdzeniem uczestnictwa w kursie było otrzymanie certyfikatu. Uczniowie klas pierwszych stworzyli również grę w Scratchu, niektórzy poszli nawet „krok dalej” i sami zaproponowali kolejne poziomy.

Uczniowie wzięli również udział w warsztatach kodowania i szyfrowania, a także uczestniczyli w zabawie opartej na escape roomie łamiąc kody, szyfry, oraz rozwiązując zagadki logiczne.Dla wielu Code Week był świetną okazją, aby zacząć lub kontynuować przygodę z grami logicznych.

Ciemny kontrastpanorama_fish_eye
Podkreślanie linkówpanorama_fish_eye
Podświetlanie nagłówkówpanorama_fish_eye
Skala szarościpanorama_fish_eye