Herb Polski

Zespół Szkół w Niećkowie

Warsztaty z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej

Data publikacji:

17 października wychowankowie Internatu ZS w Niećkowie spotkali się ze strażakami, którzy przeprowadzili warsztaty z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Spotkanie rozpoczął profesjonalny pokaz ratownictwa medycznego w wykonaniu naszych gości. Młodzież została zapoznana z podstawowymi czynnościami w zakresie pomocy przedlekarskiej Wykorzystując fantom/manekin wychowankowie uczyli się jak pomóc rannemu, który nie oddycha. Ćwiczyli jak prawidłowo uciskać klatkę piersiową poszkodowanego i ile wdechów powinni wykonać, aby pomoc była skuteczna. Strażacy przedstawili również podstawowe zasady postępowania w przypadku omdlenia, ataku padaczki, krwotoku, zranienia, zwichnięcia czy złamania. Wszyscy z dużym zainteresowaniem uczestniczyli w spotkaniu.
Serdecznie DZIĘKUJEMY  ogniomistrzowi Łukaszowi Karwowskiemu, starszemu sekcyjnemu Michałowi Maciorowskiemu, młodszemu kapitanowi Wojciechowi Słowikowskiemu – strażakom z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie za poświęcony czas i przeprowadzenie zajęć warsztatowych.

Organizacja Elżbieta Ptak

Ciemny kontrastpanorama_fish_eye
Podkreślanie linkówpanorama_fish_eye
Podświetlanie nagłówkówpanorama_fish_eye
Skala szarościpanorama_fish_eye