Herb Polski

Zespół Szkół w Niećkowie

Andrzejki w Internacie

Data publikacji:

Andrzejki to dzień jedyny w swoim rodzaju. Wtedy to, zgodnie z tradycją, św. Andrzej uchyla rąbka tajemnicy i za sprawą znaków i wróżb podpowiada nam, co nas będzie czekać w przyszłości.
29 listopada młodzież z kl. I z pomocą starszych kolegów przygotowała wróżby andrzejkowe dla wszystkich wychowanków internatu Zespołu Szkół w Niećkowie. W tym dniu stołówka internacka została zamieniona w “Salę Wróżb”. Niezwykli panowie, magiczne damy przepowiadali wszystkim chętnym przyszłość np. z kart, wróżyli również z czarodziejskich mis czy kombinacji cyfr z daty urodzenia. Każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii. Katalog wróżb był obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego. Wiele śmiechu i radości dostarczały młodzieży przepowiednie. Wszyscy gorączkowo czekali na to, by dowiedzieć się, kto kim zostanie w przyszłości, kto jako pierwszy zmieni stan cywilny, kto będzie bogaty i komu w życiu się powiedzie.
Wszyscy wspaniale się bawili, humory dopisywały, a przepowiedziana przyszłość zawsze może się spełnić. Tak naprawdę wszystko zależy od nas samych.
Opiekun sekcji kulturalnej Elżbieta Ptak

Ciemny kontrastpanorama_fish_eye
Podkreślanie linkówpanorama_fish_eye
Podświetlanie nagłówkówpanorama_fish_eye
Skala szarościpanorama_fish_eye