Herb Polski

Zespół Szkół w Niećkowie

Dzień Edukacji Narodowej w Zespole Szkół w Niećkowie

Data publikacji:

Dzień Edukacji Narodowej jest świętem polskiej oświaty. Upamiętnia on utworzenie Komisji Edukacji Narodowej – oświeceniowej instytucji, której celem była reforma szkolnictwa, „aby młódź nabyła na wiek dalszy potrzebne światła, które by ją kierowały w życiu prywatnym i w życiu publicznym do zupełnego wykonania, co powinien człowiek, chrześcijanin i obywatel, aby i sobie i drugim stał się pożytecznym”.

Zgodnie z tradycją 13 października w naszej szkole dzień ten był obchodzony bardzo uroczyście. Uroczystość rozpoczęła się od przemówienia Pana Dyrektora Dariusza Koniecko. Następnie nauczycielom i pracownikom szkoły zostały wręczone nagrody i odznaczenia za ich pracę. Po zakończeniu części oficjalnej głos został przekazany młodzieży, która przygotowała krótkie wystąpienie. Następnie drobnym upominkiem uczniowie podziękowali nauczycielom za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie i troskę o dobro wychowanków.

Nad przygotowaniem części artystycznej czuwały panie Monika Wiśniewska i Marlena Chylińska-Zalewska.

Ciemny kontrastpanorama_fish_eye
Podkreślanie linkówpanorama_fish_eye
Podświetlanie nagłówkówpanorama_fish_eye
Skala szarościpanorama_fish_eye