Herb Polski

Zespół Szkół w Niećkowie

Europejski Dzień Języków w Zespole Szkół w Niećkowie

Data publikacji:

Nasza szkoła kolejny raz włączyła się w obchody Europejskiego Dnia Języków, który przypada na 26 września i w tym roku jest obchodzony po raz dwudziesty.

A jak to święto przebiegło  u nas? Barwnie, radośnie, z dużą ilością atrakcji. Szkolne korytarze ozdobiły hasła, flagi, kolorowa ścianka do zdjęć.

Pamiętając o  przesłaniu święta postarano się nie tylko o to,by zaznaczyć różnorodność językową i podkreślić korzyści płynące z nauki języków ,ale też o to,by poprzez zabawę sprawdzić  wiedzę oraz  umiejętności lingwistyczne uczniów. W tym celu zostały przeprowadzone  następujące konkursy , zadania, gry językowe  :

-konkurs wiedzy o językach i krajach europejskich ,pisany w trybie stacjonarnym i online ( przystąpiły do niego  84 osoby );

– konkurs kulinarny , który polegał na odgadnięciu kraju pochodzenia ciast i ciasteczek inspirowanych kuchnią francuską, grecką, rosyjską i czeską, a upieczonych przez uczniów pod bacznym  okiem nauczycielek  zawodu – Pań Katarzyny Duda i Beaty Zielińskiej .

W tej kategorii  I miejsce zostało przyznane klasie IV TI/TE.

Równoległe II miejsce zajęły  klasy: I TMR/TŻ,  II TI/TE, II TŻ,

– quiz wiedzy o językach europejskich z wykorzystaniem kodów QRktóre należało wcześniej odszukać na szkolnych korytarzach,

– konkurs dla uważnych  odbiorców , którzy mieli za zadanie obejrzeć tematyczną prezentację  na telebimie i odpowiedzieć na pytania.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się także jednorazowe „bony na niepytanie” do realizacji  w dniu święta ( w naszej szkole 24.09.21 r. ) , które można było uzyskać, odpowiadając na wylosowane pytanie. Uczeń otrzymywał wówczas naklejkę z flagą, która to stawała się dla niego „tarczą ochronną” przed odpowiedzią ustną na lekcji.

   Wyniki przeprowadzonych konkursów będą umieszczone na szkolnej  tablicy ogłoszeń. Zwycięzcy  otrzymają  nagrody niespodzianki .

Serdecznie wszystkim dziękujemy za wspólną zabawę i czynny udział w tym językowym przedsięwzięciu.

Organizatorzy : Izabela Krasińska, Agnieszka Gardocka, Lidiya Shevchuk, Wiesława Szczesik i Gabriela Płochocka

Ciemny kontrastpanorama_fish_eye
Podkreślanie linkówpanorama_fish_eye
Podświetlanie nagłówkówpanorama_fish_eye
Skala szarościpanorama_fish_eye