Herb Polski

Zespół Szkół w Niećkowie

Działania biblioteki

Data publikacji:

Działania biblioteki szkolnej w okresie listopadowo – grudniowym
1.Biblioteka szkolna w listopadzie zorganizowała konkurs pt. Wiersz dla Niepodległej. Laureatami zostali:
I miejsce Jakub Kurzątkowski kl. IV TMRiA
III miejsce Rafał Danowski kl. I TI p

 1. Równolegle zorganizowana została w czytelni wystawa książek pt. Historia Polski w książce, prezentująca i promująca lektury na temat dziejów naszej ojczyzny.
 2. W związku z realizacją projektu Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa i wzmożonymi pracami w bibliotece, z inicjatywy uczniów zawiązało się Koło przyjaciół i sympatyków biblioteki, które bardzo energicznie uczestniczyło, w tym właśnie okresie, w pracach nad nowymi pozycjami książkowymi pozyskanymi do biblioteki. Tu należy zaznaczyć, że finalnie biblioteka wzbogaciła się o 1063 pozycje.
 3. Zorganizowanie półki z nowościami czytelniczymi.
 4. By zachęcić uczniów do sięgania po książkę, ułatwić im z nią kontakt i uprzyjemnić czas, na korytarzu szkolnym zorganizowana została ŁAWKA CZYTELNICZA z zestawem książek o różnej tematyce.
 5. Biblioteka kontynuuje również akcje poszerzające możliwości rodzimej biblioteki, są to: „Wędrująca książka” realizowana przy współpracy całej społeczności szkolnej i „Książeczki jak świeże bułeczki” akcja realizowana przy współpracy Biblioteki Centrum Kultury w Szczuczynie i filii tejże instytucji.
  7.Grudzień biblioteka rozpoczęła zorganizowaniem wystawy książek o różnej tematyce pod hasłem Książka pięknym i mądrym prezentem na święta.
  8.Biblioteka we współpracy z panią Ewą Hanc, włączyła się w prace nad przygotowaniem i realizacją pierwszego Konkursu Kolęd i Pastorałek. Kolęda z klasą, przygotowując uczniów w ramach zespołu Kłosek pod względem znajomości polskich kolęd i pastorałek tradycyjnych i współczesnych.
 6. 19 grudnia reprezentanci wszystkich klas uczestniczyli w konkursie Mistrzowie Tradycji, w których trzeba było się wykazać znajomością przysłów polskich oraz tekstów kolęd i pastorałek polskich. Miejsca kolejno zajęły następujące klasy:
  I miejsce kl. IV TE/TŻ
  II miejsce kl. I TI/TŻ g
  III miejsce kl. II TE/TŻ
  Za współpracę w tych wszystkich przedsięwzięciach dziękuję całej Społeczności Szkolnej w szczególności Dyrekcji naszej szkoły oraz Paniom Gabrieli Płochockiej, Wiesławie Szczesik, Paulinie Januszewskiej i Agnieszce Gardockiej.
  Bibliotekarz Zofia Gede
Ciemny kontrastpanorama_fish_eye
Podkreślanie linkówpanorama_fish_eye
Podświetlanie nagłówkówpanorama_fish_eye
Skala szarościpanorama_fish_eye