Herb Polski

Zespół Szkół w Niećkowie

Dzień rzucania palenia

Data publikacji:

Kiedy w 1974 amerykański dziennikarz Lynn Smith zaproponował, aby obchodzono Światowy Dzień Rzucania Palenia nie spodziewał się, iż jego pomysł tak szybko „rozleje” się na cały świat. W Polsce akcja została zainicjowana w 1991 roku i od tego czasu odbywa się w każdy trzeci czwartek listopada. Również młodzież Zespołu Szkół w Niećkowie aktywnie włączyła się w powyższe wydarzenie. Na terenie szkoły zorganizowano wystawę plakatów przestrzegających przed paleniem tytoniu, w klasach dokonano odczytów odnośnie holistycznej szkodliwości palenia, a dopełnieniem eventu były zajęcia dotyczące uzależnień prowadzone w klasach pierwszych przez Panią Grażynę Rodzeń z Komendy Powiatowej Policji w Grajewie.
Podsumowaniem akcji niech będzie swoisty manifest organizatorów zawarty w poniższych słowach: „Rzucając palenie – nic nie stracisz. Nie stracisz przyjemności z życia, nie stracisz sposobu na rozładowanie stresu. Rozstaniesz się tylko z niszczycielskim nałogiem i staniesz się wolny.”

Ciemny kontrastpanorama_fish_eye
Podkreślanie linkówpanorama_fish_eye
Podświetlanie nagłówkówpanorama_fish_eye
Skala szarościpanorama_fish_eye