Herb Polski

Zespół Szkół w Niećkowie

Turniej “Czas na start-up”

Data publikacji:

Wielki finał turnieju gry planszowej „Czas na Start-up!”

12 listopada 2019 roku w Hotelu Santana w Białymstoku odbyły się wojewódzkie rozgrywki Turnieju Gry Planszowej „Czas na Start-up!”. Rozgrywki odbywały się w ramach akcji edukacyjnej „Lekcja o Funduszach Europejskich. Przedsiębiorczość III”, której organizatorem jest Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej.

Do współzawodnictwa stanęło 36 czteroosobowych drużyn, reprezentujących 20 szkół województwa podlaskiego. Rozegrano dwie rundy w których zmierzyły się pary drużynowe różnych szkół. Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny, w skład których wchodzili: Bartłomiej Chmielewski, Karolina Jabłońska, Dawid Konopka, Bartosz Truszkowski, Agata Modzelewska, Julia Skrodzka, Julia Trzonkowska oraz Michał Sobolewski. Zawodników wspierały rezerwowe: Martyna Dylewska i Beata Zarzecka. Wielkie emocje, wspaniała zabawa i zdrowa rywalizacja z wieloma drużynami z naszego województwa zakończyła się… WYGRANĄ! Z dumą informujemy, że nasza drużyna w składzie Bartłomiej Chmielewski, Karolina Jabłońska, Dawid Konopka, Bartosz Truszkowski zajęła II miejsce i zakwalifikowała się do finału, który który odbędzie się już 6 grudnia 2019 r. w siedzibie Ministerstwa w Warszawie!

Wśród finalistów z terenu województwa podlaskiego znalazły się drużyny z poniższych szkół:

1) I Społeczne Liceum Ogólnokształcące w Białymstoku

2) Zespół Szkół im. Bolesława Podedwornego w Niećkowie

3) I Liceum Ogólnokształcące w Łomży

Wielki sukces i wspaniałe nagrody to wynik znalezienia się w gronie finalistów. Pomimo, iż uczniowie w finale powalczą o nagrodę główną z innymi drużynami z pięciu województw Polski wschodniej – już na tym etapie zdobyli wspaniałe nagrody dla siebie i dla naszej szkoły. Drużyna, która zwycięży w finale otrzyma nagrody rzeczowe o wartości 1250,00 zł, zaś pozostali finaliści rozgrywek wojewódzkich – o wartości 800 zł. Dodatkowo, nasza szkoła otrzyma tablicę interaktywną o wartości 3 500 zł! Nie zapominajmy jednak, że poza nagrodami uczniowie wygrywają znacznie więcej! Udział w akcji pozwolił im bowiem zdobyć nową wiedzę z zakresu przedsiębiorczości, dowiedzieć się, jak Fundusze Europejskie wspierają młodych ludzi, a także poznać wiele nowych, ciekawych osób.

Wielki finał tuż, tuż. Trzymajmy zatem mocno kciuki za przygotowania i sukces podczas tego wydarzenia!

Opiekunowie: Bożena Sokołowska i Marlena Chylińska-Zalewska

Ciemny kontrastpanorama_fish_eye
Podkreślanie linkówpanorama_fish_eye
Podświetlanie nagłówkówpanorama_fish_eye
Skala szarościpanorama_fish_eye