Herb Polski

Zespół Szkół w Niećkowie

Wyjazd na seans filmowy “Legiony”

Data publikacji:

01.10.2019 r. ponad setka naszych uczniów uczestniczyła w wycieczce szkolnej do Planet Cinema w Ełku na film „Legiony”. Jest to najdroższa krajowa superprodukcja ostatnich lat, zrealizowana przy użyciu najnowocześniejszych technik, ze scenami batalistycznymi, jakich w polskiej kinematografii jeszcze nie było. Film obejmuje okres I wojny światowej, w którym Polacy dzielnie walczyli na wielu frontach, dzięki czemu po 123 latach zniewolenia udało im się wybić na niepodległość. Jedną z wielu walczących formacji były właśnie Legiony Polskie, o których opowiada film. Jest to też opowieść o młodych ludziach, którzy w imię wyznawanych zasad, wartości i ideałów rzucili się w wir walki przeciwko tyranii. Przewija się w nim również wątek miłosny, któremu towarzyszy rozstanie i tęsknota.
Film ten stanowił znakomitą lekcję historii, czego wyrazem było śpiewanie pieśni patriotycznych (np. I Brygada) w drodze powrotnej.
Seansowi towarzyszyła też degustacja różnych przekąsek i napojów, które można było nabyć w tamtejszym barze.
Organizator: Dariusz Doliwa
Opiekunowie: Stefania Cieplińska, Małgorzata Dawidowska, Zofia Gede, Paulina Januszewska, Andrzej Nitkowski.

Ciemny kontrastpanorama_fish_eye
Podkreślanie linkówpanorama_fish_eye
Podświetlanie nagłówkówpanorama_fish_eye
Skala szarościpanorama_fish_eye