Herb Polski

Zespół Szkół w Niećkowie

Konkurs „Poznaj swoje prawa w pracy”

Data publikacji:

W piątek 24 lutego 2017 roku w auli Wydziału Elektrycznego Politechniki Białostockiej spotkało się dwudziestu uczestników finału wojewódzkiego konkursu „Poznaj swoje prawa w pracy”,  wśród których aż  3 uczniów reprezentowało Zespołu Szkół im. Bolesława Podedwornego w Niećkowie.

Konkurs, który zorganizowano po raz czwarty, jest kierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Jego celem jest popularyzowanie wiedzy z zakresu prawa pracy oraz inspirowanie młodych ludzi do podnoszenia poziomu wiedzy w tym zakresie. Organizatorem konkursu jest Okręgowy Inspektorat Pracy w Białymstoku, który do współpracy zaprosił Pracownię Badań, Analiz i Strategii Rozwoju Edukacji przy Centrum Kształcenia Ustawicznego w Białymstoku.

Dnia 01.12.2016 r. grupa 282 uczniów, reprezentujących 21 szkół z naszego województwa, rozwiązywała test on-line na etapie szkolnym tego konkursu, zaś najlepsza dwudziestka z nich wywalczyła awans do etapu regionalnego.

Następnie najlepsza dziesiątka udzielała odpowiedzi ustnych przed komisją konkursową.

Laureatkami konkursu zostały:

– I miejsce – Kostecka Ewelina – Zespół Szkół Handlowo-Ekonomicznych, Białystok,

– II miejsce – Gromadzka Aleksandra – Zespół Szkół Handlowo-Ekonomicznych, Białystok,

– III miejsce – Gryczan Sylwia – Zespół Szkół w Niećkowie.

Wymienione laureatki będą reprezentować nasze województwo w rywalizacji ogólnopolskiej konkursu, który odbędzie się w Warszawie w kwietniu 2017 roku.

Okręgowy Inspektor Pracy Marek Aleksiejuk uhonorował laureatów oraz uczestników finału nagrodami rzeczowymi.

Serdecznie gratulujemy Sylwii Gryczan trzeciego miejsca i życzymy sukcesów na etapie centralnym konkursu.

Opiekunowie:

Marlena Chylińska-Zalewska

Bożena Sokołowska

Ciemny kontrastpanorama_fish_eye
Podkreślanie linkówpanorama_fish_eye
Podświetlanie nagłówkówpanorama_fish_eye
Skala szarościpanorama_fish_eye