Herb Polski

Zespół Szkół w Niećkowie

Wojewódzki Festiwal Piosenki i Poezji Patriotycznej

Data publikacji:

Już kolejny raz uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w XX IV Wojewódzkim Festiwalu Piosenki i Poezji Patriotycznej, który tradycyjnie odbywa się w I Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Konopnickiej w Suwałkach. W tym roku odbył się on w dniu 09 listopada 2016 roku i wzięło w nim udział ponad stu uczestników z różnych szkół ponadgimnazjalnych województwa podlaskiego, głównie Suwałk, Augustowa i Białegostoku. Impreza organizowana jest z okazji Narodowego Święta Niepodległości i jest jedną z najstarszych, tego typu, w Polsce. Jej pomysłodawcą  i organizatorem jest polonista Marek Urbanowicz, który za cel festiwalu uznał pokazywanie patriotycznych postaw oraz wyłonienie szkolnych talentów. Istotą patriotyzmu jest obecnie miłość do ludzi, którzy żyją wokół nas, zaś udział w festiwalu to wyraz szacunku, jaki żywi mogą okazać poległym za Ojczyznę.

Uczestnicy tegorocznego festiwalu prezentowali piosenki, recytowali wiersze i fragmenty prozy oraz utwory własne. Zwyciężyli najlepsi ! Tym bardziej jest nam miło, że w  licznej grupie uczestników doceniono talent i pasję naszych uczniów. „Wystartowaliśmy” w liczbie sześciu osób : Ewelina Laszczkowska, Magdalena Milanowska, Adrianna Rogowska, Karolina Kraujutowicz, Konrad Łagodziński, Nagórski Jakub.

III miejsce w kategorii piosenki przyznano Magdalenie Milanowskiej -ucz. kl II TE za wykonanie utworu  „Ojczyzna” ks. Stefana Ceberka. Natomiast  w kategorii recytacji wierszy i prozy docenieni zostali uczniowie klasy pierwszej : Karolina Kraujutowicz i Konrad Łagodziński – VII miejsce oraz Jakub Nagórski -VIII miejsce.

W dniu 10 listopada 2016 roku w II Konkursie  Pieśni Patriotycznej pod hasłem „ Szlakiem Niepodległości” zorganizowanym przez Miejski Dom Kultury w Szczuczynie nasze uczennice zajęły czołowe miejsca : I miejsce – Ewelina Laszczkowska, II miejsce Magdalena Milanowska.

Zwycięzcom oraz uczestnikom zmagań konkursowych serdecznie gratulują Dyrektor Zespołu Szkół w Niećkowie –  Dariusz Koniecko, nauczyciele  i młodzież szkolna.                                                                

Opiekun: Wiesława Szczesik

Ciemny kontrastpanorama_fish_eye
Podkreślanie linkówpanorama_fish_eye
Podświetlanie nagłówkówpanorama_fish_eye
Skala szarościpanorama_fish_eye