Herb Polski

Zespół Szkół w Niećkowie

Secret Santa obchodzone przez uczniów klas pierwszych ZS w Niećkowie, mieszkających w przyszkolnym Internacie

Data publikacji:

Sekretny Mikołaj” to zachodnia tradycja Bożego Narodzenia lub Świętego Mikołaja, w której członkom grupy lub społeczności losowo przydzielana jest osoba, której dają prezent. Tożsamość dawcy prezentu ma pozostać tajemnicą i nie powinna być ujawniana.

Wywodzący się z tradycji chrześcijańskiej rytuał znany jest w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii jako Sekretny Mikołaj; jako Kris Kringel lub Kris Kindle (Christkindl) w Irlandii; jako Wichteln, Secret Santa, Kris Kringle, Chris Kindle (Christkindl) lub Engerl-Bengerl w niektórych częściach Austrii; jako Sekretny Mikołaj lub Kris Kringle w Kanadzie i Australii; jako Sekretny Mikołaj, Kris Kringle czy Monito-Monita na Filipinach; jako Angelito na Dominikanie; oraz jako Wichteln lub Julklapp w Niemczech. Wichteln jest tym, co robi Wichtel, upiór, dobrym uczynkiem. W Polsce i Holandii tradycja ta nie jest kojarzona z Bożym Narodzeniem, ale ze świętem Świętego Mikołaja, w wigilię 5 grudnia w Holandii i  6 grudnia w Polsce (Mikołajki). Na Ukrainie odbywa się 19 grudnia (Mikołaj).

W tym roku, Secret Santa, po raz pierwszy, zawitał do Internatu przy ZS w Niećkowie.

Secret Santa, przyniósł: radość, zaskoczenie prezentami  i uśmiech (tak jak pokazuje relacja zdjęciowa) nieschodzący z twarzy pierwszaków mieszkających w internacie prowadzonym przez ZS w Niećkowie!

Opiekun: A.Laskowski

Ciemny kontrastpanorama_fish_eye
Podkreślanie linkówpanorama_fish_eye
Podświetlanie nagłówkówpanorama_fish_eye
Skala szarościpanorama_fish_eye