Herb Polski

Zespół Szkół w Niećkowie

Wprowadzenie do cyberbezpieczeństwa

Data publikacji:

Z radością informujemy, że dwadzieścioro uczniów naszej szkoły z klasy drugiej w zawodzie Technik Informatyk odebrało certyfikaty ukończenia kursu “Wprowadzenie do cyberbezpieczeństwa,” który został zorganizowany w ramach renomowanej Akademii Sieci Komputerowych Cisco.

Ten kurs stanowił istotny etap w rozwoju umiejętności związanych z cyberbezpieczeństwem. Uczniowie musieli wykazać się zaawansowaną wiedzą i umiejętnościami w obszarze cyberbezpieczeństwa, a także zdolnością do wyjaśniania kluczowych zagadnień. Poniżej przedstawiamy główne tematy, które były omawiane podczas tego kursu, z którymi zmagali się uczniowie:

  1. Zagrożenia cybernetyczne i ich wpływ na świat współczesny: Uczniowie poznali różne rodzaje zagrożeń, takie jak wirusy, malware, ataki hakerskie i ich wpływ na dzisiejszą cyfrową rzeczywistość. Zrozumieli, jakie konsekwencje niesie za sobą brak cyberbezpieczeństwa dla społeczeństwa, przedsiębiorstw i instytucji.
  2. Podatność sieci komputerowych na ataki: Uczniowie zgłębili mechanizmy, które sprawiają, że sieci komputerowe są podatne na ataki, i nauczyli się, jakie środki ochronne można zastosować, aby je zabezpieczyć.
  3. Wpływ cyberataków na różne gałęzie gospodarki: Omówiono, w jaki sposób cyberataki mogą wpłynąć na różne sektory gospodarki, w tym finanse, zdrowie publiczne i przemysł.
  4. Polityka Cisco wobec wykrywania zagrożeń i ochrony przed nimi: Uczniowie zapoznali się z podejściem firmy Cisco do wykrywania i zwalczania zagrożeń cybernetycznych oraz narzędziami, które firma stosuje w celu ochrony swoich klientów.
  5. Dlaczego popyt na specjalistów ds. cyberbezpieczeństwa rośnie: Omówiono rosnące zapotrzebowanie na specjalistów w dziedzinie cyberbezpieczeństwa, ze względu na coraz większe ryzyko związane z cyberatakami oraz konieczność ochrony informacji i danych.
  6. Certyfikacja z obszaru cyberbezpieczeństwa IT: Uczniowie dowiedzieli się o różnych certyfikacjach i ścieżkach kariery związanych z cyberbezpieczeństwem, które mogą pomóc im w dalszym rozwoju zawodowym.

Teoria została wzbogacona o praktyczne ćwiczenia i projekty, które pozwoliły uczniom zdobyć praktyczne doświadczenie w dziedzinie cyberbezpieczeństwa.

Chcielibyśmy serdecznie pogratulować naszym utalentowanym uczniom ukończenia tego wymagającego kursu i życzymy im dalszych sukcesów w dążeniu do osiągnięcia ekspertyzy w dziedzinie cyberbezpieczeństwa. To ważny krok w kierunku tworzenia bezpiecznej i stabilnej cyfrowej przyszłości.

Instruktor Akademii Sieci Komputerowych Cisco: Adrian Cimochowski.

Ciemny kontrastpanorama_fish_eye
Podkreślanie linkówpanorama_fish_eye
Podświetlanie nagłówkówpanorama_fish_eye
Skala szarościpanorama_fish_eye