Herb Polski

Zespół Szkół w Niećkowie

“Nad Niemnem” – Narodowe Czytanie 2023

Data publikacji:

Biblioteka szkolna w Zespole Szkół w Niećkowie po raz kolejny włączyła się w ogólnopolską akcję Narodowe Czytanie. Akcja ta objęta jest patronatem Pary Prezydenckiej i ma na celu przybliżenie wartości i piękna literatury polskiej. Organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Zainicjowana została wspólną lekturą „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza.

Tegoroczną lekturą była powieść Elizy Orzeszkowej „Nad Niemnem”

W naszej szkole powstała gazetka informująca o tym wydarzeniu, prezentująca postać i dorobek Elizy Orzeszkowej. W klasach odczytywane były fragmenty tegorocznej lektury Narodowego Czytania.

Organizator: Zofia Gede

Ciemny kontrastpanorama_fish_eye
Podkreślanie linkówpanorama_fish_eye
Podświetlanie nagłówkówpanorama_fish_eye
Skala szarościpanorama_fish_eye