Herb Polski

Zespół Szkół w Niećkowie

Romantyzm w obiektywie

Data publikacji:

Dnia 12.05.2022 r., w Bibliotece – Centrum Kultury w Szczuczynie, został rozstrzygnięty Powiatowy Konkurs Fotograficzny „Romantyzm w obiektywie”, skierowany do uczniów szkół podstawowych (VII – VIII), szkół średnich oraz osób dorosłych z terenu powiatu grajewskiego.

Zadanie uczestników polegało na wykonaniu zdjęcia, inspirowanego dziełem literackim i/lub plastycznym z epoki romantyzmu, nadaniu tytułu oraz dołączeniu uzasadnienia wyboru.

W konkursie wzięło udział 25 uczestników.  Niezmiernie cieszymy się, że nasi uczniowie, rywalizujący w jednej z kategorii – młodzież szkolna, zostali ocenieni tak wysoko.
Komisja Konkursowa przyznała następujące miejsca i nagrody:

I miejsce z nagrodą finansową w wysokości 600 zł – Sebastian Rydzewski (Zespół Szkół
w Niećkowie)

II miejsce z nagrodą finansową w wysokości 400 zł – Agata Chrostowska (Zespół Szkół
w Niećkowie)

Wyróżnienie z nagrodą finansową w wysokości 100 zł – Julia Trzonkowska (Zespół Szkół w Niećkowie)

Uczniowie naszej szkoły inspirację do zdjęć zaczerpnęli z ballad Adama Mickiewicza -„Lilije”, „Powrót taty” oraz z dramatu  Juliusza Słowackiego „Balladyna”. „Wyłowione
z utworów motywy literackie znalazły odzwierciedlenie w przygotowanych pracach fotograficznych oraz w dołączonych, pisemnych uzasadnieniach. Każde opracowanie tematu pracy, poza ogólnymi informacjami, zmierzało w kierunku ukazania uniwersalnego charakteru pracy konkursowej.

Opiekę merytoryczną nad naszymi uczniami sprawowała Pani Wiesława Szczesik. Gratulujemy sukcesu!

Ciemny kontrastpanorama_fish_eye
Podkreślanie linkówpanorama_fish_eye
Podświetlanie nagłówkówpanorama_fish_eye
Skala szarościpanorama_fish_eye