Herb Polski

Zespół Szkół w Niećkowie

Okręgowy Etap XXXVII Olimpiady Wiedzy Ekologicznej

Data publikacji:

09 kwietnia odbył się Okręgowy Etap XXXVII Olimpiady Wiedzy Ekologicznej w Białymstoku, na którym Zespół Szkół im. Bolesława Podedwornego w Niećkowie reprezentował Kuba Bogdan, uczeń kl. III Technikum Ekonomicznego po gimnazjum. Kuba jako jedyny uczeń z powiatu grajewskiego zakwalifikował się do tego etapu.

Podstawą kwalifikacji był etap szkolny, który odbył 10.01.2022r. W etapie tym, aby zakwalifikować się dalej, należało uzyskać co najmniej 80% poprawnych odpowiedzi. Tak wysokie kryteria klasyfikacji spowodowały, że do Etapu Okręgowego zakwalifikowali się uczniowie z zaledwie dwudziestu kilku szkół średnich województwa podlaskiego. Nasz reprezentant uzyskał status finalisty wojewódzkiego. Olimpiada Wiedzy Ekologicznej to interdyscyplinarna, najpopularniejsza spośród rankingowych 52 olimpiad zarejestrowanych w Ministerstwie Edukacji Narodowej olimpiad. O jej prestiżu świadczy fakt, że senaty aż 64 uczelni publicznych w Polsce przyznają finalistom i laureatom etapu centralnego wstęp bez postępowania kwalifikacyjnego na najbardziej atrakcyjne kierunki studiów.

Uczniowie Zespołu Szkół w Niećkowie biorą udział w tej Olimpiadzie od 30 lat. Przygotowuje ich nauczyciel biologii i geografii Ludmiła Orłowska. Życzymy Kubie dalszych sukcesów w OWE za rok.

Ludmiła Orłowska

Ciemny kontrastpanorama_fish_eye
Podkreślanie linkówpanorama_fish_eye
Podświetlanie nagłówkówpanorama_fish_eye
Skala szarościpanorama_fish_eye